RustGamblingReviews

Jämför

Jämför Rust gambling-sajter sida vid sida

Jämförelsetabellen ställer alla tio Rust gambling-sajter vi recenserar bredvid varandra, med samma data som vi betygsätter dem på: betyg, spel, betalningsmetoder, supportkanaler och begränsningar. Allt i den kommer från våra egna tester, senast genomförda i oktober 2026.

Tabellen fungerar bäst när du redan har en kortlista. Under den pekar vi ut vilka detaljer som faktiskt skiljer sajterna åt och vilka som ser likadana ut överallt.

Direkt jämförelse

vs
Funktion RustEasy RustClash RustyLoot Howl.gg RustBattle Bandit.Camp RustReaper RustMagic RustyPot RustChance
Betyg4.6/54.2/54.0/53.7/53.7/53.5/53.2/53.2/52.9/52.5/5
Förtroende & säkerhet9.38.58.07.57.57.06.56.56.05.0
Utbetalningshastighet9.48.58.07.57.57.06.56.56.05.0
Bonusvärde8.98.07.57.07.06.56.06.05.54.5
Spelutbud9.09.08.58.08.07.57.07.06.05.5
Användarupplevelse9.38.58.07.57.57.06.56.56.05.0
Support9.18.07.57.07.06.56.06.05.54.5
Välkomsterbjudande+5 % insättningsbonus3 gratis cases + 5 % insättningsbonus$2.00 gratis vid registrering + mer25 % omedelbar rakeback-boost$2.00 + 3 gratis cases$0.15 gratis vid registrering$0.50 gratis vid registrering3 gratis cases + 5 % insättningsbonus$1.00 gratis vid registrering$0.50 gratis vid registrering
KodCSGOCORNCSGOCORNNEWCORNCSGOCORNCORNNEWCORNCSGOCORNCSGOCORNCSGOCORNCSGOCORN
Grundad2017202120222017202420212021202320172019
Min. insättning$5$5$5$5$5$5$5$5$5$5
Provably fair
Uttagsmetoder
Rust-skins
CS2-skins
Kort
Presentkort
Banköverföring
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Solana
Tether
USD Coin
Tron
XRP
BNB
Dogecoin
Spellägen
Coinflip
Mines
Case battles
Case opening
Roulette
Upgrader
Plinko
Jackpot
Crash
Blackjack
Wheel
Slots
Dice
Live casino
Keno
Baccarat
Limbo
BegränsadUS, GBUS, GBUS, GBUS, GBUS, GBUS, GBUS, GBUS, GBUS, GBUS, GB
BesökBesökBesökBesökBesökBesökBesökBesökBesökBesök

Scrolla i sidled för att se alla sajter, eller välj två ovan för att jämföra dem direkt.

Börja med det som skiljer sig

Vissa uppgifter är identiska rakt igenom, vilket i sig är bra att veta. I vår nuvarande data har alla tio sajter en minsta insättning på $5, redovisar sina spel som provably fair, har inga vanliga KYC-krav och blockerar spelare från USA och Storbritannien. Inget av det hjälper dig att välja mellan dem.

De verkliga skillnaderna finns i betalningar, spel och support:

  • RustEasy är den enda sajten som tar emot och betalar ut CS2-skins.
  • Howl.gg är den enda med banköverföringar.
  • RustyPot har inget krypto alls, och RustChance saknar kortbetalning.
  • Crash finns på fyra sajter, jackpot på fem och coinflip på åtta.
  • RustyPot är den enda sajten utan livechatt och erbjuder e-post och Discord i stället.

Läs betygen tillsammans

Totalbetyget är ett viktat medelvärde, och förtroende och utbetalningar står för 46 % av det. Två sajter med liknande totalbetyg kan ha kommit dit på helt olika sätt, så titta på siffrorna för förtroende och utbetalningar före resten. Högt betyg för spelutbud väger inte upp en svag kassa. De fullständiga vikterna och metoden finns på vår sida så betygsätter vi.

Snäva in valet

Ett snabbt sätt att använda tabellen: bestäm den enda sak du inte kan vara utan, till exempel ett spelläge, en betalningsmetod eller livechatt, och stryk varje sajt som saknar den. Ta sedan den som har högst förtroendebetyg av dem som är kvar.

Om ditt måste-ha är ett enskilt spel eller krypto-utbetalningar gör våra rankingsidor redan den filtreringen, till exempel rankingen för case battle och rankingen för krypto. Innan du sätter in pengar någonstans, läs hela recensionen av din favorit i vår recensionsdel och kolla det aktuella erbjudandet på sidan med bonuskoder.