RustGamblingReviews

Sammenlign

Sammenlign Rust gambling-sider side om side

Sammenligningstabellen stiller alle ti Rust gambling-sider, vi anmelder, op ved siden af hinanden med de samme data, vi scorer dem på: vurderinger, spil, betalingsmetoder, supportkanaler og begrænsninger. Alt i den stammer fra vores egne tests, senest kørt i oktober 2026.

Den fungerer bedst, når du allerede har en kortliste. Nedenunder peger vi på de detaljer, der faktisk adskiller siderne, og dem, der ser ens ud overalt.

Direkte sammenligning

vs
Funktion RustEasy RustClash RustyLoot Howl.gg RustBattle Bandit.Camp RustReaper RustMagic RustyPot RustChance
Score4.6/54.2/54.0/53.7/53.7/53.5/53.2/53.2/52.9/52.5/5
Tillid & sikkerhed9.38.58.07.57.57.06.56.56.05.0
Udbetalingshastighed9.48.58.07.57.57.06.56.56.05.0
Bonusværdi8.98.07.57.07.06.56.06.05.54.5
Spiludvalg9.09.08.58.08.07.57.07.06.05.5
Brugeroplevelse9.38.58.07.57.57.06.56.56.05.0
Support9.18.07.57.07.06.56.06.05.54.5
Velkomsttilbud+5 % indbetalingsbonus3 gratis cases + 5 % indbetalingsbonus$2.00 gratis ved tilmelding + mere25 % instant rakeback-boost$2.00 + 3 gratis cases$0.15 gratis ved tilmelding$0.50 gratis ved tilmelding3 gratis cases + 5 % indbetalingsbonus$1.00 gratis ved tilmelding$0.50 gratis ved tilmelding
KodeCSGOCORNCSGOCORNNEWCORNCSGOCORNCORNNEWCORNCSGOCORNCSGOCORNCSGOCORNCSGOCORN
Grundlagt2017202120222017202420212021202320172019
Min. indbetaling$5$5$5$5$5$5$5$5$5$5
Provably fair
Udbetalingsmetoder
Rust-skins
CS2-skins
Kort
Gavekort
Bankoverførsel
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Solana
Tether
USD Coin
Tron
XRP
BNB
Dogecoin
Spiltyper
Coinflip
Mines
Case battles
Case opening
Roulette
Upgrader
Plinko
Jackpot
Crash
Blackjack
Wheel
Slots
Dice
Live casino
Keno
Baccarat
Limbo
BegrænsetUS, GBUS, GBUS, GBUS, GBUS, GBUS, GBUS, GBUS, GBUS, GBUS, GB
BesøgBesøgBesøgBesøgBesøgBesøgBesøgBesøgBesøgBesøg

Scroll sidelæns for at se alle sites, eller vælg to ovenfor for at sammenligne dem direkte.

Start med det, der er forskelligt

Nogle detaljer er identiske på tværs af alle sider, og det er nyttigt at vide i sig selv. I vores nuværende data har alle ti sider en minimumsindbetaling på $5, angiver deres spil som provably fair, har ikke noget standardkrav om KYC og begrænser spillere fra USA og Storbritannien. Intet af det adskiller den ene side fra den anden.

De reelle forskelle ligger i betalinger, spil og support:

  • RustEasy er den eneste side, der tager imod og udbetaler CS2-skins.
  • Howl.gg er den eneste med bankoverførsler.
  • RustyPot har slet ingen krypto, og RustChance har ingen kortmulighed.
  • Crash findes på fire sider, jackpot på fem og coinflip på otte.
  • RustyPot er den eneste side uden live chat, med e-mail og Discord i stedet.

Læs scorerne samlet

Den samlede score er et vægtet gennemsnit, hvor tillid og udbetalinger udgør 46 %. To sider med nogenlunde samme samlede score kan nå dertil på meget forskellige måder, så se på tillids- og udbetalingstallene, før du ser på resten. En høj score for spiludvalg opvejer ikke en svag kasse. De fulde vægte og metoden står på vores side om, hvordan vi vurderer.

Indsnævr valget

En hurtig måde at bruge tabellen på: Beslut, hvad du ikke kan undvære, for eksempel en spiltype, en betalingsmetode eller live chat, og fravælg alle sider, der mangler det. Tag derefter den side med den højeste tillidsscore blandt dem, der er tilbage.

Hvis dit must-have er ét enkelt spil eller krypto-udbetalinger, gør vores rangeringssider allerede den filtrering, for eksempel rangeringen af case battle-sider og kryptorangeringen. Før du indbetaler et sted, så læs den fulde anmeldelse af dit førstevalg i vores anmeldelsessektion og tjek det aktuelle tilbud på siden med bonuskoder.